Légiósfigyelő | himself.hu

Légiósfigyelő

2012. nov. 19.

Lássuk, hogyan teljesítettek a hétvégén, a külföldi bajnokságok élvonalában szereplő futballistáink, a teljesség igénye nélkül.

West Bromwich Albion–Chelsea 2–1

Gera Zoltán kezdőként lépett pályára, a 10. percben ő passzolt Morrisonhoz, akinek a beadását Long fejelte a kapuba, a hazaiak ezzel a góllal vezettek 1-0-ra. A félidő végén Eden Hazard egyenlített ki, éles szögből fejelt a kapuba. A West Brom nem esett kétségbe és az 50. percben ismét megszerezte a vezetést, Peter Odemwingie fejesével, később kiderül, ez volt a győztes gól. Gera Zoltánt a 69. percben lecserélték.

Barcelona–Zaragoza 3–1

Pintér Ádám kezdő volt a Zaragozában és végig a pályán maradt. A meccsen Messi szerezte meg a vezetést hazaiaknak a 16. percben, aki egy szép labdaátvétellel becsapta ellenfelét és a kapuba lőtt. A 23. percben Montoya egy szöglet után az ellenfélhez passzolt, Francisco Montanés pedig 16 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, ezzel 1-1 lett az állás. A 28. percben Messi passzolt Songhoz, aki el tudta lőni a zaragozai lábak között a labdát, 2-1. A 60. percben megint Messi volt eredményes, 17 méterről helyezett a kapu jobb oldalába, ezzel kialakítva a végeredményt.

Borussia Dortmund–Greuter Fürth 3–1

A 3. percben nagy kavarodás után már meg is szerezte a vezetést a Dortmund, Levandowski góljával. Az 5. percben a végig pályán lévő Stieber Zoltán egyenlített. Egy hosszú indítást emelt át a kilépő Wiedenfeller felett. Nem sokáig volt egyenlő az állás, a 15. percben egy jogosan megítélt büntetővel ismét megszerezte a vezetést a Dormund, 2-1. A végeredmény a 42. percben alakult ki, amikor is Götze gurított a kapuba, 2 nagyszerű csel után.

Husztiék meglepetésre otthon veszítettek (Fotó: Hannover96 Facebook)

Hannover-Freiburg 1-2

A Huszti Szabolcs által végigjátszott mérkőzésen a vendégek szerezték meg a vezetést Schmid góljával a 12. percben. Ezt még ki tudta egyenlíteni a HannoverAbdellaoue tizenegyesével a 33. percben. Az 55. percben Rosenthal góljával ismét vezetett a Freiburg, ami a meccs utolsó gólja is volt egyben. A 73. percben Huszti sárga lapot kapott.

Hamburger SV–Mainz 1–0

Szalai Ádám is végig a pályán volt, de az ő csapat is vereséget szenvedett, annak ellenére, hogy a magyar csatárnak voltak próbálkozásai. A 6. percben kevéssel ment fölé a lövése. A győztes gólt Szon szerezte a 63. percben.

Mönchengladbach–Stuttgart 1–2

Hajnal Tamás végig a kispadon volt.

Sturm Graz-Ried 3-1

Szabics Imre végig játszotta a mérkőzést és a 27. percben az ő góljával lett 2-0 az állás. Csapattársa Rubin Rafael Okotie duplázott.

Cercle Bruges-Racing Genk 3-1

Köteles László kispados volt.

ADO Den Haag-PSV 1-6

A hazai csapathoz tartozó Horváth Gábor a kispadon ülte végig a mérkőzést.

Vitesse-NEC Nijmegen 4-1

A Babos Gáborral felálló Nijmegen nagy zakóba szaladt bele a Vitesse otthonában, a vendégek 8 emberrel fejezték meg a mérkőzést. A magyar kapus végigvédte a meccset.

Anderlecht-Kortrijk 1-0

Juhász Rolandot nem nevezték a találkozóra.

Dinamo-Zenit(félbeszakadt)

A Dzsudzsák Balázzsal felálló Dinamo 1-0-ra vezetett, amikor a 36. percben a hazaiak kapusa előtt felrobbant valamilyen pirotechnikai eszköz, amit a Zenit szurkolói dobtak be. Ezután a játékvezető a mérkőzés félbeszakítása mellett döntött. A meccset valószínűleg a Dinamonak ítélik 3-0-as gólkülönbséggel.

Servette-Sion 0-2

A Sionban végig pályán volt Vanczák Vilmos.

Sampdoria-Genoa 3-1

Tőzsér Dániel kezdőként lépett pályára, majd a félidőben lecserélték.

Lech Poznan-Legia Warszawa 1-3

Lovrencsics Gergő kezdőként lépett pályára, de a félidőben lecserélték.

Lokeren-Germinal Beerschot 1-0

Bodor Boldizsárt nem nevezték a keretbe.

Olympiakos Pireus-Kerkyra 2-0

Megyeri Balázs kispados volt.

Heracles Almelo-Roda Kerkrade 5-1

A Rodában mindkét magyar szóhoz jutott, Kádár Tamás végig a pályán volt és kapott egy sárga lapot. Németh Krisztián pedig a 42. percben állt be csereként.

Sogndal-Brann Bergen 2-0

Korcsmár Zsolt végig a pályán volt a Brann színeiben a norvég bajnokság utolsó fordulójában. Csapata kikapott, így a 6. helyen végeztek.

Stromsgodset-Stabaek 3-1

A végig pályán lévő Kovács Péter 2 góllal vette ki a részét csapata győzelméből. A Stromsgodset ezzel a győzelemmel a norvég bajnokság 2. helyén végzett, így jövőre az Európa-liga 2. selejtezőkörében csatlakozhat be a sorozatba. Kovács Péter pedig ezzel a duplával holtversenyben norvég gólkirály lett 14 találattal.

Alanyija Vlagyikavkaz-Rubin Kazany 0-2

Priskin végigjátszotta a meccset a hazai csapatban.

Cluj-Astra Giurgiu 0-2

Augusztusi lábtörése után most játszott először Vass Ádám, a 73. percben állt be csereként, csapata azonban kikapott.